Lubisz Tatry, a nie lubisz tłumów? Sprawdź te miejscowości

Zakopane, Gubałówka, Krupówki, to pierwsze skojarzenia, gdy pomyślimy o wyjeździe w Tatry. Naturalnie Zakopane to piękna miejscowość, ale wystarczy wejść do centrum, żeby zderzyć się tysiącami turystów. Nie każdy to lubi, a przecież z tego powodu, nie trzeba rezygnować z wyjazdu w góry, żeby podziwiać Tatry. Poniżej znajdziesz 5 miejscowości, które dadzą radość w przebywania blisko Tatr, a przy tym unikniesz tłumów. 

 

  1. Białka Tatrzańska: To niewielka miejscowość położona w polskiej części Tatr, znana głównie z ośrodków narciarskich. Mimo że jest popularna wśród narciarzy, to jednak w porównaniu z bardziej znanymi miejscami, takimi jak Zakopane, ma mniejszy ruch turystyczny. Możesz cieszyć się urokami Tatr, korzystając z lokalnych tras narciarskich, a także wizytując termalne baseny i spa.
  2. Poronin: Jest to spokojna miejscowość położona niedaleko Zakopanego, znana ze swojego regionalnego charakteru i pięknych widoków na Tatry. Możesz tutaj podziwiać panoramy gór, korzystając z lokalnych szlaków turystycznych i ciesząc się mniej zatłoczonymi trasami niż w Zakopanem.
  3. Murzasichle: To mała wioska położona w dolinie Kościeliskiej, z dala od zgiełku Zakopanego. Możesz tutaj podziwiać spokojne otoczenie i piękne widoki na Tatry, jednocześnie unikając dużych tłumów turystycznych. W okolicy znajdziesz też wiele urokliwych pensjonatów i domków do wynajęcia.
  4. Ząb: Jest to urocza wioska położona na północ od Zakopanego, słynąca z tradycyjnej góralskiej architektury. Możesz tutaj cieszyć się spokojem i pięknymi widokami na Tatry, a także poznać lokalną kulturę góralską, zwiedzając muzea i uczestnicząc w lokalnych wydarzeniach.
  5. Czorsztyn: To malownicza miejscowość położona nad Jeziorem Czorsztyńskim, niedaleko Tatr. Możesz tutaj cieszyć się spokojem i pięknymi widokami na góry, a także korzystać z atrakcji wodnych jeziora, takich jak kajakarstwo czy żeglarstwo.

Wszystkie wymienione miejsca oferują możliwość podziwiania piękna Tatr, jednocześnie umożliwiając uniknięcie dużych tłumów, które bez problemów spotkasz w Zakopcu 😉

 

zdjęcia [1], [2]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *